З музею в Ізюмі рятували експонати

СПІВРОБІТНИКИ ІЗЮМСЬКОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ ІМЕНІ М. В. СІБІЛЬОВА ПІД ОКУПАЦІЄЮ ВРЯТУВАЛИ НАПРЕСТОЛЬНЕ ЄВАНГЕЛІЄ 1707 РОКУ.

Харківщина туристична незабаром доповнить цей матеріал. Тож очікуйте оновленої інформації, аби дізнатися більше, як всі співробітники музею в Ізюмі рятували його, ризикуючи власним життям протягом усіх місяців окупації.

Євангеліє подарував Преображенській церкві Петро I. Воно зберігалося в Ізюмі, потім довгий час знаходилося в Росії на реставрації.

Росія не хотіла його віддавати. На початку 90-х років Євангеліє повернулося до Ізюму. Його помістили до запасників музею, оскільки не було належних умов для демонстрації. Побачити Євангеліє відвідувачі музею змогли чотири роки тому.

“Воно було у запасниках. Його не демонстрували, тому що не було належних умов для демонстрації. Це окремий стенд, виконаний із куленепробивного скла, цей об’єкт окремо, окрім музею, повинен бути виведений на пульт охорони поліції. Само приміщення повинно знаходитися під наглядом поліції, окрема пожежна сигналізація повинна бути встановлена. Закупили відповідне обладнання і почали його виставляти”, — розповів Володимир Мацокін.

Будівля музею пошкоджена — у неї було пряме влучання російського снаряда. На другому поверсі музею можна дивитися прямо у небо. Всю колекцію врятували працівники музею. Вони закрили її у сховищі. Наразі вирішується питання щодо збереження музею. Цим питанням займається міністр культури, також зацікавлено ЮНЕСКО.

“Можливо, частину нашої колекції ми будемо віддавати на зберігання. Зараз цим займається департамент культури ХОВА, Міністерство культури. З проблемами музею особисто знайомий міністр культури пан Ткаченко, він був у нас в музеї. Ми розповідали йому всю цю історію. Він зараз приймає належні заходи, щоб зберегти нашу колекцію, не тільки колекцію краєзнавчого музею, а і об’єкти культурної, архітектурної спадщини, пам’ятки, будинки, художню, музичну школу, — розповів Мацокін. — Музей можливо врятувати. Зараз цим питанням займається міністр. Зацікавилось питанням нашого музею ЮНЕСКО. У нас видатна колекція — і картини, особисті речі Сібільова, багата колекція. Місце старе, з історією, і в археологічному плані воно досить цікаве”.

One comment

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s